Category Archives: Příprava na GD Tour

Tour Divide 2016 – Margl finish summary

Takže jak to všechno skončilo??? Vlastně tak jak mělo a jak jsem si zasloužil. Zvládl jsem  ujet 4 400 km s převýšením 59 km za 18 dní, 15h a 53 minut a o hodinu dvacet tři minut zlepšil národní rekord Martina Víta. V cíli jsem byl 3 minuty za SkotemTomem Rowentree  a hodinu před tvrdým Texasanem Jose Bermudesem (viz foto). Ale také 4,5 dne za vítězným Mikem Hallem (+ 31.3.2017), který zde vytvořil svůj (bohužel již poslední) neuvěřitelný rekord 13 dnů, 22 h a 51 minut.

Afterparty – pár foteček z akce

Na afterparty 17.7. přišlo kolem 30 lidí-fanoušků z nejvěrnějších. Jedlo se , pilo se (sud piva nakonec nejen dorazil, ale byl v závěru i vypit) diskutovalo se. Po soumraku začala prezentace = promítání na napnuté prostěradlo s autorským výkladem. Po půlnoci skončila a společnost se rozprchla směrem k domovům. Výjimkou byli samozřejmě klucí z Marglu a Náčelník Tryskomyší Jarek, s kterými jsem do pozdních raních hodin učil majitele kempu hrát Červeného kluka. Kluk je velice sofistikovaná hra spočívající v tom, že se snímají karty a kdo si sejme červeného kluka, má tu čest pozvat ostatní na panáka dle svého vlastního výběru.

No dobré to bylo, večer i večírek poté se vydařil. A jelikož ne každému termín vyhovoval a někteří museli z akce odejít ještě před zahájením promítání, tak proto a pro ně se uskuteční nějaká další prezentace.Ale kdy a kde ještě nevím, zatím jsem kvůli rodiným, prázdninám, práci a znovuobnovenému tréninku v jednom kole.

Konečně přivezli pivo. Původní sud nám vypili lidi z konkurenční akce.

Konečně přivezli pivo. Původní sud nám vypili lidi z konkurenční akce.

Místo oslavy a zvědavá Klárka

Místo oslavy a zvědavá Klárka

Altánek se nám již zaplňuje

Altánek se nám již zaplňuje

Sekce tryskomyší s vítajícím náčelníkem

Sekce tryskomyší s vítajícím náčelníkem

Sekce ČRa fanoušků

Sekce ČRa fanoušků

Pepa Rybička, Kuzmídci a Margl team

Pepa Rybička, Kuzmídci a Margl team

Holky z naší školy a dozorující Pepa s Frantou

Holky z naší školy a dozorující Pepa s Frantou

Prezentace mohla některé i unavit - zde kluci z Marglu

Prezentace mohla některé i unavit – zde kluci z Marglu

Altán po ránu a klucí z Marglu

Altán po ránu a klucí z Marglu

 

Jaký byl příjezd do ČR(a)

Už je to více než měsíc co jsem se vrátil. Na letišti to bylo rodiná oslava navrativšího se syna, mužíčka, tatínka a strýčka:-) Došlo na kytky, poháry a dokonce i transparenty. Uvítání ve firmě bylo taktéž velmi srdečné. Znovu všem děkuji a pro upomínku zde zveřejňuji pár foteček z té pohnuté doby, kdy jsem se navrátil do ČR(a).

Čekání na letišti aneb fandí celá rodina

Čekání na letišti aneb fandí celá rodina

A už je to tady. Welcome home!

A už je to tady. Welcome home!

S transparenty vítají na Ruzyni jen ty nejlepší

S transparenty vítají na Ruzyni jen ty nejlepší

S kyticí a dětmi

S kyticí a dětmi

Fotečka s nej fanynkami ala vítěz Tour

Fotečka s nej fanynkami ala vítěz Tour

No a nakonec ...věnec

No a nakonec …věnec, šampus a koblihy a hurá zpátky do práce.

Upřesnění afterparty – termín i místo zůstavá tzn. 16.7.2016 od 17:30, Lávka ve Vraném n. Vlt.

Ahoj,

provedl jsem mailový průzkum pro volbu termínu afterparty a vyhodnotil jsem vaše odpovědi, za které moc děkuji. Coby nejlepší termín i nadále vychází původně navržená sobota 16.7.
Dnes jsem navštívil místo činu, s provozovatelem kempu Lávka dohodnul podrobnosti a pořídil fotky místa pro lepší představu.
Takže místo: Lávka Vrané nad Vltavou (část Skochovice) – přesně je to zde: https://goo.gl/maps/DKkmrMq1HVG2
Jak se tam dostanu?: Prostě sednout na vak směr Vrané-Dobříš a vystoupit na zastávce Vrané nad Vltavou a jít 0,5 km dál proti s´proudu Vltavy (tzn po směru kterým jste jeli) a koukat na cedule po pravé straně. Až uvidíte tohle, tak jste tam:
Vstup do kempu Lávka

Vstup do kempu Lávka

Datum a čas začátku akce: sobota 16.7.2016 od 17:30 .Pro prážáky je to ideální jet  vlakem 16:55 z hlavňáku, případně 17:11 z Braníku. Pro opozdilce je možné jet o hodinu (či dvě) později
Program: promítání fotek a videí., diskuse s účastníky Tour, skupinový… zpěv, možná i taneček
Na čepu: Rychtář 11 tzn náš Grunt + zbytek sektu obdrženého v práci :-). Možnost dokupu spousty nealko i škodlivých nápojů dle vlastní chuti na místě.
K jídlu: něco málo dobrot  na grilu+ špekáčky + co si kdo přinese
Ubytování: hotel širák, případně vlastní stan, pro zbabělejší pražácí možnost objednat taxůvku domů
Přikládám pár fotek dokumentující prostředí z dneška.
Kulatý bar - objednán a zaplacen sud piva Rychtář + možnost nákupu dalších dobrot

Kulatý bar – objednán a zaplacen sud piva Rychtář + možnost nákupu dalších dobrot

V kulatém venkovním baru se bude konat promítání. A u tohodle ohniště budeme békat.

V kulatém venkovním baru se bude konat promítání. A u tohodle ohniště budeme békat  potom u kytár.

Stanování je možné

Stanování je možné

Těším se na vás a kklidně sebou vězměte rodinku či známé.Místa je v kempu i baru dost a dost.
Paw
PS: Samozřejmě je vás i několik, kterým termmín nevyhovuje. To je mi líto, tak tomu bude vždy, ale jistě můžeme o Tour pokecat jindy (ikdyž asi bez promítání)

Příprava finišuje – dnes naposledy balím

No finále je (skoro jako vždy) hektické.

Tak například jsem si nechal v pátek končeně oměřit zadek, protože mi Blacky před Loudáním položil zákeřnou otázku zda mám opravdu tak úzký zadek. Koukal přitom na moje sedlo Selle Italia model Flite 130 mm. Výsledek měření byl překvapivý – 20 let jezdím na úzkých sedlech! Můj zadeček resp. sedací kosti odpovídají sedlům 143, případně 155 mm.

V sobotu jsem si tak obstaral nové sedlo Specialised Toupé:

Sedla, nové na Tour je o 50 g lehčí a o dost širší

Sedlo Spešl Toupé vybrané pro Tour je o 50 g lehčí a o 25 mm širší

V pondělí večer jsem si nechal v Krabcycles nastavit posez. Nebyl to bodyfit program, protože na to nebyl čas, ale změřili mi úhel nohy a koukal na mě majitel obchodu a zkušený ladič posezu Jirka Fiala. Ten mi nastavil triathlonový performance posed. Šokem pro mě bylo, že mi zvednul o 3 cm sedlo, o 2 cm snížil řidítka a sedlo poosunul o 2 cm dopředu. Výrazně více teď protahuji nohy a to prý je dobře. A nejlepší na tom je, že za to nic nechtěl poněvadž by to nebylo profesionální, když nepostupovali podle Spesialised procesu. Na závěr mi samozřejmě opět vynadal, že jdu pozdě a že by to bylo super, kdybych přišel před 2 měsíci. Tak jsem mu slíbil, že se stavím po závodě a doladíme to napříště 🙂

Předevčírem jsem doladil věci a zvážil to:

Oblečení na 3 týdny

Lodní vak vpředu na řidítkách = 1,3 kg ošazení na 3 týdny
Rámová taška 3,7 kg (z toho 26xbaterie AA 420 g)
Zadní brašna Everbike vzadu se spacákem a 2xbivy ALU pytlem = 1,8 kg
Taštičky na rám (plné) + na hrazdě + pytlíky = 1 kg
CELKEM cca 8 kg a možná to ještě poladím. Kolo samotné má 11,8 kg, takže jsem do 20 kg a to mě řadí mezi jezdce s nejlehčí zátěží na startu (kolem 19 kg). Vítěz Josh Kato měl vloni 16kg (rok předtím 22 kg), ale to byl 160 cm nízký US-Japončík.

DSC_0091

Wjeci, které jsou evidentně navíc nebo pro sichr:
Vezu náhradní navigaci Garmin Edge + powerbanku na AA pro jeho napájení, případně dobití phounu (celkem 150g větší jistoty). Kdyby selhal hlavní Garmin Etrex 30 pojedu na Garmin Edge, trasu budu zkoumat v mobilu v bezvadné a nej aplikaci Locus. Komfortem navíc je tedy pouze foťáček Canon Ixus + náhradní baterka celkem 140g.

No věci hodním do poslední chvíle – dnes ještě koupím  goretexové ponožky, náhradní patku na přehazovačku, vyzvednu krabici, nandám bágly na kolo a projedu se s tím, udělám finální vybalení a sbalení (to abych na něco nezapomněl). Pak už jen všechno nacpu do krabice a půjdu se naposledy dobře vyspat.

No ještě, že mám natrénováno – cíl 7 tis. najetých km jsem s přehledem splnil a ještě stihnul poslední týden odpočívat:

Cíl 7 tis. km před Tour byl lehce překročen

Cíl 7 tis. km před Tour byl lehce překročen

 

Jinak od vás očekávám povzbuzování. Vaše myšlenky i vzkazy mě určitě poženou dál a dál vstříc cíli.

 

 

Obchod Kronium půjčil čelovku Fenix HL50

Díky vstřícnému přístupu firmy Ariga s.r.o. provozující obchod Kronium, jsem získal k otestování velmi dobrou čelovku Fenix HL50Na stránky http://www.svitilny-fenix.cz/o-znacce-fenix/ i svůj blog jim zato napíšu jak se čelovka osvědčila na Great Divide a doufám, že tam budou jen a jen pozitiva.

Čelovka od sponzora Ariga s.r.o. – obchod Kronium.cz

 

Fenix HL50 a šťastný tester

Duben bajker jde ven!

Pozdě, ale přece publikuji svoje snažení v poměrně chladném dubnu:

 

Dubnové tréninky

10.4. jsem po týdnu plném tréninků závodil na silničním orientačním závodě, kam jsem přijel a odjel na kole. O dva týdny později jsem zase na víkend vyrazil po práci do Svratky na Vysočinu na návštěvu své drahé maminky. Jinak klasicky převážně z práce do práce.

První letošní zlato!

Od 2. do 8.4. jsem ani jednou nevynechal tréning a ujel poctivých 503 km. Už jsem z toho byl trochu unaven. Šlapu si to ráno standardně do práce a přemýšlím zda tréningovou řadu protáhnu přes celý víkend nebo si dám v sobotu oraz. V tom někdo volá. Cestou do práce zásadně neberu phouny. Takže za 5 minut přichází SMS, kterou si za jízdy čtu:

Ahoj Pavle, v nedelijsem mel jet s kamaradem orientacni zavod dvojic na silnickach na 5 hod, ale je nemocnej. Nechtelo by se Ti jet? Mapovani zajistim. Start v Celakovicich. Rikal jsem si dojet tam volne na kole, odjet to a zpatky taky na kole, kdyz bude chut. Cidim to tak na 160 km. Ja budu trasovat a ty tahat. Ahoj Tomas.

Není to ledasjaký Tomáš, ale TEN Tomáš Navrátil, co vloni skončil druhý na Trascontinental z Paříže do Istanbulu: http://trackleaders.com/transconrace15i.php?name=124___Tomas_Navratil
za 11 dnů, 8,5 hodiny: https://www.facebook.com/transconrace/posts/833397910063412

Nominace do týmu KPC Transcontinental se neodmítá, takže odpovídám SMSkou ještě za jízdy: „Jasně“…

Do práce i z práce jsem již jel volněji. Tam jsem si končeně vyslechl podronosti: jedná se o silniční orientační závod a Tomáš shání nekoho v kondici do dvojice. Prý ho potáhnu a on bude navigovat. Ještě, že tak, protože já jsem na mapy fakt levej. Varuji ho, že ten jsem dost zesláblý, protože jsem posledních 7 dnů byůl denně na kole a nožky už docela cítím. Prý to nevadí, jelikož on pro změnu byl na kole jen jednou. Nicméně to prý stálo zato, jelikož dsal trasu Praha-Kerkonoše-Praha. No tak tedy jo. Domů jedu úplně v pohodě,

V sobotu jsem se dokonce i věnoval rodince a na vlastní bulvy viděl, jak Martin vychytal SK Zvole první mistrovské body na hřišti obávané Jesenice.
Pak jsem umyl silničku od zimního mouru, namazal řetěz, který má natočeno přes 10 tis. km, a neúspěšně se pokusil na řidítka namontovat hrazdu (určena na jiný průměr řidítek). Spát jdu před půnocí, budík nastavuji na sedmou.

No a v neděli to vypuklo! Nejprve se pořádně nasnídám = porce číny, kterou jsem ušetřil od večeře. Pak se navlékám do teplého a protidešťového (venku je 5 stupňů a prší), beru těžký batoh s náhradním obvlečením a jídlem a svižným tempem vyrážím po osmé naproti Tomášovi do Prahy.

26050934904_bdf3eb7244_k
Sraz u Libeňského mostu stíhám na minutu – perfektní timing svědčí o dobrém rozpoložení. Jedeme dále po hlavní přes Černý most na Čelákovice . Tam ve vesnici Českýá kuchyně je start (ujeto 51km). Stíháme si dát ještě kafe a hovězí vývar. Bereme si mapy a v 11:02 jdeme na start.

Plánování strategie na startu.

Plánování strategie na startu.

 

K mapám dostáváme po 100 m bodové ohodnocení a nastává volba strategie a taktiky. Nepletu se Tomášovi do plánování, mé odhady jsou vždycky ambiciozní a v mapách nedokážu vyčíst dostatek informací, abych posoudil náročnost jednotlivých úseků. To však není ani moje role. Dnes jsem tady za potah, protože Tomáš má letos najeto jen 160 km (= jeden výlet do Krkonoš a zpět) a já naopak právě (k začátku dubna) zdolal 4 tisícovky.

26629998566_fe43da7bca_k

Společná fotka na prvním kontrolním bodě

Takže hnedle do čela a už naháníme dvojičky a sólisty, co se na trasu vydali před námi.Daří se, většinou jedou volněji a študojou mapu. My máme role jasně rozdělené, takže nám to lépe odsýpá. …tak až sem jsem to dopsal hned po závodě. Pak jsem článek nechal měsíc uložený coby koncept a už nedopsal. Takže dál už je jen stručné shrnutí a komentáře a fotky, které jasně demonstrují, že jsme jeli podlahu, užívali si to a konec pro nás měl naprosto nečekaný a pro mě snad i šokující závěr: VYHRÁLI jsme. Já bajlker a totální navigátorské jelito jsem vyhrál na silnici orienťák!!! Jak říká kamarád Makla: No viděli jste ho???

26052779863_56380ded02_k

Jsme za polovinou trasy a míříme zpátky do místa startu a cíle

Tady je vidět celá trasa = záznam z mého garminu:

Ještě dodám, že naše strategie vyšla optimálně. Já strávil na čele naší dvojice většinu času. Tomáš až na 2 či 3 chybičky odpovídající tak čtvrthodinovéí ztrátě navigoval excelentně. Sám vydržel moje tempo tak do 3/4 závodu, pak sice trochu ztrácel v kopcích, ale na rovině a v protivětru se za mnou držel jako klíště. Navigace a strategie se opět ukázala důležitější než výkon – byly tam minimálně 3 místa, kdy jsem byl zcela přesvědčený o tom, že máme jet přesně opačným směrem, než určil Tom. No hádejte kdo měl pravdu… Druhým příkladem byla favoirizovaná dvojice z Měchenic Libor Holub a Tomáš Grim, kteří sice nasbírali z kontrol nejvíce bodů, ale do cíle dorazila o 15 minut později, což je stálo 60 bodů a posun na 3. místo…

Výsledky jsou vidět zde: http://www.b5h.cz/road-adventure/data/2016/vysledky_road_adventure_2016.pdf

IMGP6360

Právě jsme přifrčeli do cíle…

V cíli celkem unavení ale spokojení

V cíli celkem unavení ale spokojení

26052786553_f68ca2ff25_k

Chvíli za námi dojela do cíle dámská dvojice. Hned jsme využili situace a nechal jsem se s nimi zvěčnit. Pak se ukázalo, že také vyhráli.

IMGP6396 IMGP6397

Silniční orientační závod ROAD ADVENTURE

Silniční orientační závod ROAD ADVENTURE

Závěrečná fotka s diplomem.

Závěrečná fotka s diplomem.

 

No a ještě dodám, že po závodě a pár pivečkách jsem se přesunul domů opět kolmo: 56 km na pohodu, no aspoň, že už nepršelo a teplota vylezla nad 5 stupňů… Pořádně jsem si zazávodil a zatrénoval – 240 m jsem za den ještě neujel, forma tedy je…