By   7.6.2016 10:13

No finále je (skoro jako vždy) hektické.

Tak například jsem si nechal v pátek končeně oměřit zadek, protože mi Blacky před Loudáním položil zákeřnou otázku zda mám opravdu tak úzký zadek. Koukal přitom na moje sedlo Selle Italia model Flite 130 mm. Výsledek měření byl překvapivý – 20 let jezdím na úzkých sedlech! Můj zadeček resp. sedací kosti odpovídají sedlům 143, případně 155 mm.

V sobotu jsem si tak obstaral nové sedlo Specialised Toupé:

Sedla, nové na Tour je o 50 g lehčí a o dost širší

Sedlo Spešl Toupé vybrané pro Tour je o 50 g lehčí a o 25 mm širší

V pondělí večer jsem si nechal v Krabcycles nastavit posez. Nebyl to bodyfit program, protože na to nebyl čas, ale změřili mi úhel nohy a koukal na mě majitel obchodu a zkušený ladič posezu Jirka Fiala. Ten mi nastavil triathlonový performance posed. Šokem pro mě bylo, že mi zvednul o 3 cm sedlo, o 2 cm snížil řidítka a sedlo poosunul o 2 cm dopředu. Výrazně více teď protahuji nohy a to prý je dobře. A nejlepší na tom je, že za to nic nechtěl poněvadž by to nebylo profesionální, když nepostupovali podle Spesialised procesu. Na závěr mi samozřejmě opět vynadal, že jdu pozdě a že by to bylo super, kdybych přišel před 2 měsíci. Tak jsem mu slíbil, že se stavím po závodě a doladíme to napříště 🙂

Předevčírem jsem doladil věci a zvážil to:

Oblečení na 3 týdny

Lodní vak vpředu na řidítkách = 1,3 kg ošazení na 3 týdny
Rámová taška 3,7 kg (z toho 26xbaterie AA 420 g)
Zadní brašna Everbike vzadu se spacákem a 2xbivy ALU pytlem = 1,8 kg
Taštičky na rám (plné) + na hrazdě + pytlíky = 1 kg
CELKEM cca 8 kg a možná to ještě poladím. Kolo samotné má 11,8 kg, takže jsem do 20 kg a to mě řadí mezi jezdce s nejlehčí zátěží na startu (kolem 19 kg). Vítěz Josh Kato měl vloni 16kg (rok předtím 22 kg), ale to byl 160 cm nízký US-Japončík.

DSC_0091

Wjeci, které jsou evidentně navíc nebo pro sichr:
Vezu náhradní navigaci Garmin Edge + powerbanku na AA pro jeho napájení, případně dobití phounu (celkem 150g větší jistoty). Kdyby selhal hlavní Garmin Etrex 30 pojedu na Garmin Edge, trasu budu zkoumat v mobilu v bezvadné a nej aplikaci Locus. Komfortem navíc je tedy pouze foťáček Canon Ixus + náhradní baterka celkem 140g.

No věci hodním do poslední chvíle – dnes ještě koupím  goretexové ponožky, náhradní patku na přehazovačku, vyzvednu krabici, nandám bágly na kolo a projedu se s tím, udělám finální vybalení a sbalení (to abych na něco nezapomněl). Pak už jen všechno nacpu do krabice a půjdu se naposledy dobře vyspat.

No ještě, že mám natrénováno – cíl 7 tis. najetých km jsem s přehledem splnil a ještě stihnul poslední týden odpočívat:

Cíl 7 tis. km před Tour byl lehce překročen

Cíl 7 tis. km před Tour byl lehce překročen

 

Jinak od vás očekávám povzbuzování. Vaše myšlenky i vzkazy mě určitě poženou dál a dál vstříc cíli.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *